Väljakutse iseendale?

Väljakutse, piiride nihutamine, mugavustsoonist välja tulemine. Mina olen oma elu jooksul neid sõnu päris mitu korda kuulnud, iseendale lahti seletanud nende tähendust ning arutlenud ka teistega nende sõnade taga olevate teemade üle. Väljakutsed võivad olla füüsilised või vaimsed, need võivad tekkida nii kodus, koolis või tööl. Kui me seisame silmitsi olukorraga kus oleme endale väljakutset esitamas, siis pea iga kord tekib küsimus miks ma seda teen. Mul on seal mugavustsoonis ju päris hea olla, mis väärtust see muutus mulle loob? Peatun mõnel väljakutsel ja mõtisklen, et miks neid on vaja.
♥ KASV INDIVIIDINA
Kõik algab meist endast. Ennast arendades avastad üha rohkem iseenda kohta, selle kohta mida hästi oskad ja mida paremini peaksid tegema. Läbi õppimise saad kinnitusi teemadele mida oled aastaid tagasi teadnud, aga võib olla ära unustanud. Või saad uusi teadmisi mida on võimalik rakendada tulevikus. Meie areng inimesena saab uue tähenduse kui me pöörame rohkem tähelepanu introspektiivsele (eneseteadlikule) lähenemisele. Eneseteadlikkus on oluline, sest see aitab kaasa vaimse kasvu positiivsele arengule ning avab meie maailma kus me võime olla ausamad, spontaansemad, kaasuvamad jne.
♥ OMANDA UUSI TEADMISI JA KOGEMUSI
Kurb on see kui me ei kasuta ära võimalust omandada uusi kogemusi ja avardada oma silmaringi. Iga inimese missioon peaks olema oma vaatenurkade laiendamine ja teadlikkuse otsimine. Mina enda puhul näen küll seda, et mida rohkem ma tean, seda rohkem ma mõistan, et kui vähe ma tegelikult mõistan ümbritsevat maailma. Me peame oleme rohkem uudishimulikud. Steve Jobs on ütelnud „Jää nälga, jää rumalaks.“. Mida ta selle lausega mõtleb? Kui selle lause kohta avaldatud artikleid/mõtisklusi lugeda, siis saame me kõik sellest lausest omamoodi aru. Seega jagangi siin enda arusaama. Olles näljas ja teadmatuses on meie eesmärk omandada uusi oskusi ja teadmisi, et selles olukorrast välja tulla. Kui me saame aru teadmiste väärtusest, siis oleme leidnud oma jõu allika. Kui me tunnistame seda, et me ei tea piisavalt ja meil on olemas õppimissoov ehk väljakutse, siis läbi selle on võimalik saavutada rohkem kui me ise oskame arvata.
♥ PAREM VAIMNE JA FÜÜSILINE TERVIS
Terves kehas, terve vaim! See lause on mind ennast küll päris mitmes kohas ilmutanud. Tervis on meie rikkus mida peame oskama hoida ja ka mõistlikuid väljakutseid esitada. Me saame tekitada endale väljakutsed füüsiliste treeningute, söömise ja õppimise osas. Minus endas tõstab pead vahetevahel võistlusvaim ja tavaliselt on vastaspooleks teised inimesed. Kuid tegelikkuses peaksime esitama endale rohkem väljakutseid ja vähem võistlema teistega. Kui tõsta selle lõigu esimene lause uuele tasemele, siis mina ütleks nii. Terve vaim ja terve keha koostöös toetavad meid arengu teekonnal.

♥ SÄÄSTA RAHA
Rahaga ei saa me osta õnne, kuid see aitab meil kergemini elust rõõmu tunda. Paljud kulutavad raha uusimatele aksessuaaridele, riietele, raamatutele, meelelahutusele jne … nimekiri on lõputu. Püstita endale eesmärk hoida raha kokku, küsides: „Kas mul on tõesti seda vaja?“. Määra endale nädala- või kuu eelarve ja jälgi oma kulutusi süsteemselt ja kirjalikult. See on väljakutse paljudele, aga väga vajaliku tulemiga.
♥ SAAVUTA OMA EESMÄGID
Võta aeg ja mõtle välja nimekiri asjadest mida oled alati teha tahtnud. Kirjuta need üles ja proovige neid saavutada endale määratud aja jooksul. Regulaarne eesmärkide täitmise jälgimine ja uute eesmärkide seadmine aitab hoida meeles kuhu poole püüdleme ja olla loov saavutamaks püstitatud eesmärke.
♥ ARENE TÖÖALASELT
Kas oled rahul oma tulemustega, oma positsiooniga tööl? Kui vastasid jaatavalt, siis on kõik väga hästi. Kuid paljud meist ei ole hetke olukorraga rahul ja otsivad lahendust edasi liikumiseks. Pane paika oma soov kuhu tahad jõuda, koosta tegevuste nimekiri mida tegema pead, et edasi liikuda. Olgu need uued õpitavad teadmised või praktilised oskused. Peaasi, et see kõik oleks teadlik ja läbimõeldud eesmärkide kogum mis aitab praegust olukorda parandada.
♥ PAREM SÕBER/PARTNER/KOLLEEG
Sõbrad, perekond ja tervis on elus väga olulised. Tõeliste sõprade olemasolu on meie elus väga vajalik, et pakkuda vastastikust tuge, võimaldades meil kasvada ja olla õnnelik. Aga kas ma olen parim sõber, kes olla saab? Kas me oleme olemas ja kuulame piisavalt? Kas me oleme nende jaoks olemas, et nad tajuvad, et me hoolime? Heaks sõbraks olemine on oluline ja see nõuab teadlikke ja järjekindlat tegutsemist. Esita endale väljakutse olla veel parem sõber kui hetkel oled, et muuta oma sõprade/partneri elu ja läbi selle ka enda elu õnnelikumaks.

♥ NAUDI UUSI KOGEMUSI

Äratuskell heliseb, me tõuseme üles ja liigume oma igapäevaste rutiinide juurde kuni jõuame õhtul koju, et päev lõpetada. Kõlab tuttavalt? Paljud meis elavad rutiinset elu, kuid sageli võib see muutuda igapäevaseks ja igavaks. Selge on ka see, et mugavustsoonis olles on mõnus olla rutiinis, sest see on mugav. Kuid miks mitte esitada endale uusi väljakutsed, proovida uusi asju ja saada uusi kogemusi? See võib olla ükskõik milline tegevus mida sa oled võib olla ammu soovinud teha, aga ei ole julgenud. Me võidame vaid läbi uute kogemuste. Me saame kohtuda uute inimestega, lõbutseda, parandada oma oskusi ja areneda inimesena.

♥ ÕNN JA RAHU

Rahu ja õnn on tavaliselt eduakte väljakutsete lõpptulemused, kuid need võivad olla väljakutsed iseenesest. Miks mitte esitada endale väljakutse olla õnnelikum ja leida endas rahu? Mõelge mis teeb teid õnnelikuks ja rahulikuks – pange need teadmised kirja. Nautides kauni lille aroomi, võta aeg maha ja tee seda teadlikult pakkudes endale aega lõõgastumiseks ja nautimiseks – sa oled seda väärt. Enda emotsionaalse, vaimse ja füüsilise heaolu jaoks on oluline leida aeg enda jaoks ja tegeleda asjadega mida armastate.