Kes ma olen?

Ma olen üks eriline ja õnnelik inimene. Eriline selle poolest, et teist täpselt sellist inimest maailmas ei ole ja õnnelik sellepärast, et ma saan viia täide oma unistusi olles ümbritsetud toetavatest inimestest. 

Ma olen ema kolmele fantastilisele lapsele, abikaasa armastavale ja mõistvale mehele, sõber toetavatele kaasteelistele ja kolleeg andekatele töökaaslastele. 

Olen juht, ettevõtja, koolitaja, mentor ja coach, kes on pühendunud inimeste toetamisele nende eesmärkide ja unistuste täitmise protsessis. Olen ICF poolt akrediteeritud coach kellel on oskus olla partner nii personaalsetes kui meeskondlikes coachingutes. 

Milline on minu teekond?

Usun, et kuulun nende paljude inimeste hulka kellel oli pärast kooli lõppu pea laiali otsas ning tulevikuvisioonis olid helklemas ideed nagu virmalised taevas. Seega liikusin virmaliste poolt valgustatud rajal otsimas just seda õiget peatuspunkti. 

Vahepealsed aastad kandsid mind erinevatesse rollidesse kus saadud teadmised ja oskused hakkasid põimuma millekski millele püüdsin leida väljundit. Kõige keerulisem oli iseendas selgusele jõuda, et kes ma siis olen ja kes ma olla tahan. Neid küsimusi esitasin ma endale ikka ja jälle, kuni saatus viis mind õppima EBS-i liidri arenguprogrammi koolitusele.  

Just seal ma teadvustasin endale esimest korda sõna “coach” tähendust ning sain aimu mis on coaching. See oli hetk mis muutis minu mõtted selgemaks ja tekitas isu uute teadmiste järele. Aastake seedimist ning esimest korda elus julgesin sirge seljaga vastata küsimusele – Kes ma olla soovin ja kelleks tahan saada? Ma soovisin oma elu siduda coachinguga ja saada caochiks. 

Kuid ei ole mul iseendaga ka kerge, sest panin eesmärgiks aru saada laiemalt Eesti täiskasvanute koolitus ja nõustamismaastikul toimuvast. Tegin otsuse astuda Tallinna Ülikooli andragoogika magistratuuri, mille siis 2020. aastal lõpetasin. Kõik see, mida ma õppisin, avas mulle väga olulise maailma ja kinnitas veendumust, et ma olen astumas rada mis pakub mulle endale põnevust. 

Nii juhina, koolitajana kui nõustaja, mentori ning coachina olen ikka ja jälle positiivset ning innustavat tagasisidet saanud. Mis annab selles valdkonnas tegutsemiseks jõudu juurde. Ma usun, et minu senistest kogemustest saadud oskuste pagas aitab anda mul endast parim pakkudes coachi teenust personaalsel kui meeskondlikult tasandil. 

Mida ma usun?

Ma usun, et elu koosneb teadmistest ja oskustest mida me omandame püstitades ja ellu viies eesmärke. Ma usun, et igale hetkele elus on oma aeg ning rahulolu pakkuvate tulemusteni jõuab väljakutseid ületades. Leian, et oskus muutustega kohaneda ja tagasilöökidest õppida on see mis meid elus edasi. Usun ka sellesse, et iga kord “kukkudes” on olemas põhjus “tõusmiseks”, et leida uued ja põnevamad väljakutsed kasutades ära kogemusi mis sulle eelnev elu on pakkunud. Usun eluaegsesse õppimisse, sest vaid nii saame elada ehedalt, edukalt ja õnnelikult. 

Kui eriline ma olen?

Aeg ajalt küsitakse minu käest, et mille pooles olen mina erinev teistest inimestest kes tegelevad sama valdkonnaga. Sellele küsimusele vastaksin ma küsimusega. Miks on arvamus, et samas valdkonnas olevad inimesed on sarnased?  Me oleme inimesed ja ma pole näinud, ega kuulnud, et maailmas on olema kaks täiesti ühesugust inimest nii vaimsel  kui füüsilisel tasandil.  Mitte kellelgi ei ole minu teadmisi ega kogemusi, mitte keegi teine ei paku sellist hetke nagu mina. Seega ma erinengi juba teistest, sest kõik me rajame oma tee omaenda moel.  Oma teed saab rajada mitmel viisil. Üheks võimaluseks, otsides endas tekkivatele küsimustele vastuseid, paluda appi inimene kes loob turvalise ja usaldava keskkonna, julgustab mõttetööle läbi aktiivse kuulamise koos innustavate küsimustega. Just see ongi minus erilist, et ma püüan aidata inimestel areneda, suurendada enesekindlust ning leida lahendusi olles mina ise.